OBLIEKANIE A NAŠE POCITY

 

 

 

To, čo nosíte, Vám dáva možnosť byť individualita a predať tak ostatným nejakú správu. Keď sú šaty v tesnom kontakte s Vašim telom a tým vo vnútri pola Vašej emocionálnej energie, budú ovplyvňovať  Vašu náladu a dokonca aj Váš pohľad na svet. Rýchly spôsob ako zmeniť svoju náladu, je prezliecť sa. Ak ste celý deň v kostýme, obleku a doma sa prezlečiete do voľnejšieho sviežeho oblečenia, zažijete úplne iné pocity. Podobne aj oblečenie pre určitú spoločenskú udalosť Vám tiež pomáha sa dostať do určitej nálady.

 

Ak rôzne oblečenie vytvára rôzne pocity, potom je tu otázka, aké oblečenie nám pomôže cítiť sa tak, ako by sme sa v danom okamihu chceli cítiť? Aké materiály, strihy, farby budú mať najlepší vplyv? V tomto zmysle v štúdie „Wabi sabi“ sa kladie dôraz na to ako sa v danom okamihu cítite, nie ako v ňom vyzeráte.

 

Podľa myšlienok „Wabi sabi“ bude cieľom vybrať také oblečenie, ktoré Vám umožní cítiť sa kludne, intuitívne, sústredene, tvorivo...Štýl oblečenia v súlade s „Wabi sabi“ bude preto taký, aby Vás čo najviac povzbudzoval dosiahnuť aspoň jedno z týchto rozpoložení.

 

Oblečenie Vám dovoľuje vyjadriť svoje JA! Keď si kupujete oblečenie a skúšate si ho, pokúste sa uvedomiť si, ako sa v ňom cítite, pred tým ako sa pozriete do zrkadla. Premýšľajte o súčastiach svojho charakteru, ktoré na sebe obdivujete a pýtajte sa, či tieto Vaše znaky daný kúsok oblečenia pomôže priniesť na povrch. Nemali by ste vyhľadávať také oblečenie, ktoré je zjavne štylizované, alebo by ste sa nemali snažiť silou-mocou nasledovať módu. Vyberte originálne veci a zvoľte prírodné a jednoduché materiály. Nesnažte sa nasledovať nápady niekoho iného, čo sa týka farieb alebo formy, ale noste čokoľvek , v čom sa cítite dobre. Premýšľajte o svojom obliekaní skôr v zmysle pocitov, než aby ste boli otrokmi módy. Nebojte sa kombinovať neobvyklé farby a látky, keď sa Vám to tak páči. Pokiaľ sa Vám podarí oslobodiť sa od predpokladov o kráse, nebudú existovať žiadne pravidlá a to Vám prinesie väčší pocit slobody.

 

VÝBER OBLEČENIA

 

Materiály

Prezkúmajte rôzne štruktúry a štýly tkanin. Oblečenie ktoré je vyrobené z rôznych prírodných materialov – bavlna, laň, hodváb a vlna – môžu vytvoriť zaujímavú kombináciu štruktúr látok. Prírodné látky Vás prepoja s okolitým svetom. Syntetické látky v sebe nesú statickú energiu, čo niektorí ľudia považujú za rozčuľujúcu a zvyšuje to ich nekľud. Čím mäkší a flexibilnejší materiál, tým jednoduchšie sa budete pohybovať.

Spodné prádlo je obzvlášť  dôležité, pretože je v priamom kontakte s pokožkou. Vyberte bavlnené, pretože koži necháva priestor, aby mohla dýchať a vylučovať pot.

Nosením veľa šperkov znižujete schopnosť relaxovať a byť jednoducho sami sebou.

 

Farby

Farebnosť Vášho oblečenia ovplyvňuje frekvenciu svetelných vĺn okolo Vás. Preto aj farby môžu mať vplyv na to ako sa cítite a ako Vás ostatní okolo vnímajú. Niekedy ovplyvňujú Váš vzťah k ostatným ľudom. Veľa svetlých a živých farieb Vám uľahčí byť otvorenými, ale môže Vás to tiež odradzovať od intuitívnosti a sústredenia. Ich interakcia môže byť síce vzrušujúca, na druhej strane je tu riziko, že bude pôsobiť nevyvážene.

Na človeka lepšie pôsobia materiály farbené prírodnými farbami. Sú to obecne matnejšie farby, ktoré majú tendenciu vyblednúť.

Keď si vyberáte oblečenie, pokúste sa nebyť ovplyvnení a obmedzení názormi ostatných a tým, čo je v móde a ktoré farby sa k sebe hodia a ktoré nie. Keď sa Vám zdá byť niečo dobré, tak to noste. Obdarujte sa slobodou a vytvorte si vlastný štýl a buďte sami sebou.

 

Strih a štýl

Vo Vašom oblečení by ste sa mali cítiť slobodne a pohodlne aj pri pohybe. V oblečení ktoré Vás obmedzuje, nedosiahnete kludného, uvoľneného a intuitívneho stavu. Ten budú naopak podporovať voľné a pohodlné veci. Keď máte radšej obtiahnuté oblečenie, noste také materiály, ktoré sa prirodzene rozťahujú. Tak môže oblečenie zdôrazniť prirodzené krivky a poukázať na krásu ľudského tela. Súlad s „Wabi sabi“ podtrhne jednoduchý, efektívny design, ktorý má nejakú jedinečnú vlastnosť. Môže to byť jednoduché tričko s detailmi ktoré ho skrášľujú, jednoduché šaty s asymetrickým strihom alebo sveter upletený z  rôznych štýlov.